آب انبار باسیلیکا

آب انبار باسیلیکا استانبول، یکی از ساختمان های قدیمی و با شکوه پایتخت ترکیه محسوب میشه که در بخش جنوب غرب مسجد ایا صوفیه واقع شده.

آب انبار باسیلیکا

مجسمه مدوسا در باسیلیکا

اگه تصمیم دارین که برای استراحت و مسافرت به ترکیه سفر کنید شاید بهتر باشه بدونین استانبول، علاوه بر بازارهای خرید رنگ و وارنگ مکان های تاریخی عجیبی داره.

یکی از این اماکن، آب انبار باسیلیکاس که درست در وسط استانبول واقع شده و برای صدها سال به عنوان منبع تامین آب ساکنان محلی بوده.

این مخزن آب زیرزمینی در قرن ششم ساخته شد و فضای داخلی اون بی پایانه و از اونجایی که برای ساخت این آب انبار عظیم، هزاران برده جان خودشون رو از دست دادن و روی دیواره های اون حکاکی های باستانی وجود داره، این سازه رو به مکانی رعب آور تبدیل شده.

مجسمه مدوسا

آب انبار باسیلیکا

مردم استانبول به این آب انبار «یره باتان سیسترن» میگن و معتقدن که سر ستون اونجا منتسب به مدوسا یکی از اساطیر یونانیه

اما افسانه هایی راجع به این آب انبار هست و اولین افسانه اینه که مِدوسا دختری بوده که به داشتن چشمانی سیاه، گیسوانی بلند و بدنی خوش فرم بسیار مغرور بوده.

او عاشق پرسئوس، پسر زئوس در افسانه های یونان باستان بوده. در همین حال، آتنا عاشق همین شخصیت داستانی بوده و این موضوع مدوسا رو بسیار عصبانی می کرده.

به همین دلیل، آتنا موهای مدوسا رو به شکل مار در میاره. از این به بعد، هر کسی که به طور اتفاقی نگاهش به مدوسا می افتاده، تبدیل به هیولایی زن مانند می شده.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *