تنها قبیله آدمخوار باقی مانده در دنیا

تنها قبیله آدمخوار باقی مانده در دنیا

باورتون میشه که قبیله آدمخوارها هنوز هم وجود داشته باشه؟

قبایلی که  هنوز با شکار انسان های دیگر روزگار می گذرانن، آدم هایی که هنوز نمی دونن در چه قرنی زندگی می کنن و دنیا چقدر تغییر کرده.

اگر باورتون نمی شه بد نیست که بدونین مردمان قبیله «کرووای» که در نقاط دور از دسترس جنگل های پاپوآ در اندونزی زندگی می کنن، هنوز هم مانند انسان های اولیه، آدمخوار هستن

آدم خوار

تنها قبیله آدمخوار باقی مانده در دنیا

قبیله متشکل از حدودا ۳۰۰۰ نفر  هست که در جنوب شرق پاپوآ در گینه نو اندونزی زندگی می کنن.

افراد این قبیله در منطقه ای زندگی می کنند که در سراسر تاریخ کمتر انسانی به اونجا رفت و آمد کرده  و به همین دلیل آنها تا سال ۱۹۷۰ از اینکه در نزدیکی اونها شهرهایی وجود داره که در اونجا  انسان هایی ساکن هستن، خبری نداشتن.

اونها ماهرترین شکارچیان تاریخ هستن که کمتر انسان یا حیوانی تونسته از دستشون جون سالم به در ببره.

آنها در ماهیگیری نیز تبحر خاصی دارن.

ادعا می شه که کرووای تنها قبیله آدمخوار بازمانده از قرون گذشته  که مردمانش همچنان به رسم پیشنیان خود به زندگی ادامه می دن و هنوز هم در جنگ ها و برای دفاع از خود از تیر و کمان استفاده می کنن.

در حالی که حتی در شهرهای نزدیک به محل زندگی این قبیله، از سال ۱۹۶۴ تا به حال دیگر از تیر و کمان، تنها به عنوان یک وسیله ورزشی استفاده شده.

 

اولین آشنایی با دنیای خارج

اولین ارتباط مردمان این قبیله با انسان هایی غیر از اعضای قبیله خودشان، در اوایل سال های ۱۹۷۰ صورت گرفت.

یک محقق هلندی به نام «جوانز ولدویزن» که به جنگل های ناشناخته سفر می کرد تا با قبایلی که هنوز مانند انسان های اولیه زندگی می کنند، ملاقات کند به محل زندگی اعضای این قبیله رفت و از آن زمان به بعد، مردمان این قبیله کمابیش از دنیایی غیر از دنیای خود مطلع شدند.

جزیره آدمخوارها

تنها قبیله آدمخوار باقی مانده در دنیا

حوه زندگی افراد قبیله کرووای به طور کلی عجیب و غیرعادی است، خانه های آنها بر فراز درختان در ارتفاعی حدودا ۳۰ تا ۳۵ متری از سطح زمین قرار دارد

تنها قبیله آدمخوار باقی مانده در دنیا

انسان های آدم خوار

البته طبق تحقیقات صورت گرفته، مشخص شده است که چون میزان بارندگی در این منطقه بسیار زیاد است و هر لحظه امکان وقوع سیل وجوددارد، آنها خانه های خود را بر بالای درختان بنا می کنند تا بتوانند از سیل و همچنین گزیدگی حشرات کشنده و حمله قبایل دیگر در امان بمانند.

 

خبرنگار شجاع در میان آدمخوارها

«پل رافائل» خبرنگار پر دل و جرأتی بود که مدتی پیش تصمیم گرفت با آخرین قبیله بازمانده از آدمخوارها ملاقات کند. چندین روز طول کشید تا پل توانست از میان جنگل های بارانی پاپوآ بگذره.

آخرین مرحله از سفر او، عبور از رودخونه بود، به همین خاطر قایقی فراهم کرده و با کمک قایقرانی بومی که زمان مردم این قبیله را می دونست از رودخانه «اندیرم کابور» نیز گذشت.

قبیله آدمخوارها گینه

قبیله آدمخوارها گینه

گفته می شه افراد قبیله کرووای هرگز هیچ سفیدپوستی رو زنده نذاشتن، چونکه آنها را پلید دانسته و اسمشون  رو روح شیطان گذاشته اند.
 پل گفته که: «برای من خیلی عجیب بود که پس از گذر از یانیروما، دیگر هیچ کدام از پلیس های محلی از ما برگه و مجوز عبور نمی خواستن چون می دونستن که ما دیگه برنخواهیم گشت، نزدیکترین پایگاه پلیس، چندین روز با محل زندگی قبیله کرووای فاصله داشت.»

به غیر از آدمخوارها، پل و همراهانش باید مراقب عنکبوت های غول پیکر، مارهای قاتل و حتی میکروب های سمی و کشنده هم بودن.

آدم خوار

تنها قبیله آدمخوار باقی مانده در دنیا

قربانیان آدمخواران گینه

افراد این قبیله اعتقاد زیادی به شیطان و ارواح دارن و به همین خاطر اگه خونواده ای توسط خونواده دیگه ای آزار ببینن میتونن طبق آداب و رسوم قبیله ، خانواده مهاجم رو بکشن و حتی اونها رو بخورن.

جادوگران این قبیله به کسانی که به خطر کمبود امکانات و سختی زندگی در جنگل دچار بیماری های ناعلاج میشن خاخوا میگن و افراد قبیله معتقدن که اونها به خاطر جادوی سیاه به این روز افتادن و باید کشته شن، حتی اگه اون افراد از خونواده خودشون باشن .

خاخواها افرادی هستن که در اثر کم خونی رنگ پریده هستن.

حالا جالبه بدونین به بچه ها خاواها واوا میگن که اونها هم نهایت تا ۱۵ سالگی زنده بمونن و حتما کشته و خورده میشن.

 

این داستان را میتونید از لینک زیر بشنویند:

View this post on Instagram

. دوستان خوبم، شنونده های عزیز سلاااام 😊☺ . اول از همه بگم ببخشید اینا خیلی بیتربیت هستن و لباس ندارن. شاید باورتون نشه کلا لخت میگشتن اصلا حیای نداشتشون هیچی، یعنی نمیگن پشه نیششون میزنه؟ حالا من خواستم سانسورشون کنم بعد گفتم اصلا به من چه اینا خودشون لختن لابد راحتن 😶 . این قبیله واقعا وجود داره. فکر کنم دو سال پیش بود که رادیو فردا میگفت اونایی که غیرقانون به استرالیا مهاجرت میکنن رو دولت استرالیا میفرسته به گینه که اتفاقا مردمش هنوز هم خوی وحشیگری و ادم خواری دارن. . 😟

A post shared by 👩 مریم هستم ‌ (@sedaye_maryam) on

View this post on Instagram

. دوستای گلم شبتون بخیر . پل رافائل همون خبرنگاری که بین اونا رفته بود گفته با تیر و کمان به استقبال ما اومدن و میخواستن ما رو بکشن چون معتقد بودن روح شیطان درون ماست . درست در همین لحظه یک خاخوا رو اوردن و اونو کشتن و شروع به خوردنش کردن. اونها تا صبح هشت خاخوا رو سلاخی کردن اونها هرگز از فلز و سیمان برای ساخت خونه استفاده نکردن چون معتقد بودن باعث از بین رفتن پاکی جنگل میشه. . این خبرنگار از دست اونا جون سالم به در میبره و شبکه های زیادی بهش پیشنهاد خرید فیلمش رو دادن . من هنوزم فکر میکنم اصلا نمی ارزه غیر قانونی برین استرالیا و اونا شما رو بفرستن گینه 😟

A post shared by 👩 مریم هستم ‌ (@sedaye_maryam) on

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *