چینگ شی مخوف ترین دزد دریایی

میدونستین که مخوف ترین دزد دریایی تاریخ یک زن بوده؟

چینگ شی، زمانی که تنها یک فاحشه بود تونست به یکی از قدرتمندترین زنان روزگار خودش تبدیل شه. او در سده ی ۱۸۰۰ میلادی، رهبری بزرگ‌ترین گروه دزدان دریایی در چین را بر عهده داشت.

شاید باورش براتون سخت باشد اما قدرتمندترین زن دزد دریایی در کل تاریخ و کسی که به او لقب مادر دزدان دریایی را داده بودن، یک فاحشه بود.

چینگ شی در سال ۱۷۷۵ در کشور چین به دنیا اومد. او بعد از رسیدن به سن بزرگ‌سالی، به‌عنوان یک روسپی مشغول به کار شد و  به گروه دزدان دریایی پرچم سرخ که در آن دوران یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های دزدان دریایی در کل جهان بود پیوست.

بانو چینگ در ابتدا زندگی‌اش رو مانند زندگی بسیاری از زنان آن دوران شروع کرد. او ازدواج کرد و مردی که شوهر او بود یکی از اعضای شجاع و قدرتمند گروه پرچم سرخ بود. از او دلاوری‌های زیادی مشاهده‌شده بود.

بعد از مرگ شوهر چینگ شی چه اتفاقی افتاد؟

بعد از مرگ ناگهانی همسر چینگ شی، او به ناگاه قدرت دزدان دریایی را به دست گرفت و فرماندهی بیش از ۷۰۰۰۰ دزد دریایی بی‌باک شد. گفته می‌شه چینگ شی، تمامی مردانش رو جمع کرد و به اون‌ها گفت شما تحت فرماندهی یک مرد می‌تونستین فرار کنین ولی به او وفادار ماندید، حالا ببینم تحت فرماندهی یک زن شجاع چگونه عمل می‌کنین و آیا به اون وفادار می‌مونین؟

او مثل همسرش یک رهبر تمام‌عیار بود. او بعد از اینکه رهبری گروه پرچم سرخ را به عهده گرفت، بار دیگه ازدواج کرد. او همسر دومش را به‌عنوان دست راستش انتخاب کرد.

چانگ فائو، همسر دوم بانو چینگ شی، به‌عنوان کاپیتان ناوگان ملکه‌ی دزدان دریایی انتخاب شد. همسر چینگ شی فردی بی‌سواد و درس نخوانده بود و این باعث می‌شد همسرش بر او قدرت داشته باشه.

درسته که چانگ فائو کاپیتان ناوگان بود ولی تمام دستورات همسرش رو موبه‌مو اجرا می‌کرد. او قوانین سختی رو بر روی نیروهاش اعمال می‌کرد. اگر کسی از دستورات بانو چینگ شی‌ سرپیچی می‌کرد سرش رو می‌بریدن.

در ناوگان او زنان بسیاری مشغول به کار بودن. اگر فردی به زنان تحت امر تجاوز می‌کرد، مجازات او مرگ بود.

رهبری چینگ شی باعث شد که گروه دزدان دریایی او به یکی از قوی‌ترین و بزرگ‌ترین گروه‌های دزد دریایی آن دوران تبدیل بشه. گروهی که هیچ‌چیز اون رو متوقف نمی‌کرد.

دزد دریایی

چینگ شی مخوف ترین دزد دریایی

تفاهم نامه دولت چین با چینگ شی

قدرت روزافزون چینگ شی دولت چین و پرتقال را بسیار نگران کرده بود. دولت چین با استفاده از قایقی‌هایی که به قایق خودکشی معروف بود سعی کرد ناوگان چینگ شی رو نابود کند. قایق‌های خودکشی توسط مواد انفجاری پر می‌شد و آن‌ها را به سمت کشتی‌های چینگ شی هدایت می‌کردن.

پس از حملات بسیار دولت چین به چینگ شی، او تصمیم گرفت که از دزدی‌هاش کم کنه. دولت هم قبول کرد تمامی جایزه‌هایی رو که برای دستگیری  گذاشته بود، لغو کند.

چینگ شی از اون به بعد زندگی آرومی را سپری کرد. او بسیار ثروتمند شده بود و در سال ۱۸۴۴ میلادی و زمانی که تنها ۶۹ سال داشت درگشت.

 

این داستان رو میتونین از لینک زیر و با صدای مریم بشنوین:

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *