فرانک در شاهنامه

فرانک دختر پادشاه جزیره شیلا یا همون کره امروزی بوده. فرانک مادر فریدون و همسر آبتین بود.

ضحاک پیش از تولد فریدون در خواب دیده بود که پایان سلطنتش به دست فریدون اتفاق می افته. پس عزم جزم کرد که با تمام قوای نظامی خانواده فریدون رو نابود کنه.

زنان مهم شاهنامه

فرانک مادر فریدون

فرانک از روی بیم و ترس فریدون و گاو برمایه رو به بیشه زاری برد و اونها رو به دست دشتبانی سپرد و بعد از سه سال کودک رو از دشتبان پس گرفت.

به تعبیری فرانک از سرزمین جادوستان به مرز هندوستان روانه گشتو با فرزندش در کوه البرز به پارسایی پناه برد.

فریدون در ۱۸ سالگی آماده قیام شد ولی طبق گفته شاهنامه فرانک از اون خواست تا صبر کنه و این صبر تا قیام علیه ضحاک از یک تا دو دهه سپری شد.

و در اون زمان فریدون به سی سالگی رسیده بود.

 

این داستان رو میتونین از لینک زیر و با صدای مریم بشنوین:

View this post on Instagram

▷ ◉──────── ۰۰:۰۰♪ . فرانک دختر پادشاه جزیره شیلا یا همون کره امروزی بوده. فرانک مادر فریدون و همسر آبتین بود. ضحاک پیش از تولد فریدون در خواب دیده بود که پایان سلطنتش به دست فریدون اتفاق می افته. پس عزم جزم کرد که با تمام قوای نظامی خانواده فریدون رو نابود کنه. فرانک از روی بیم و ترس فریدون و گاو برمایه رو به بیشه زاری برد و اونها رو به دست دشتبانی سپرد و بعد از سه سال کودک رو از دشتبان پس گرفت. به تعبیری فرانک از سرزمین جادوستان به مرز هندوستان روانه گشت و با فرزندش در کوه البرز به پارسایی پناه برد. فریدون در ۱۸ سالگی آماده قیام شد ولی طبق گفته شاهنامه فرانک از اون خواست تا صبر کنه و این صبر تا قیام علیه ضحاک از یک تا دو دهه سپری شد. و در اون زمان فریدون به سی سالگی رسیده بود. و این بود داستان فرانک مادر فریدون 😊

A post shared by 👩 مریم هستم ‌ (@sedaye_maryam) on

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *