مونت سنت میشل (Mont Saint-Michel)

مونت سنت میشل جزیره‌ای صخره‌ای و کوچک اما از پربازدیدترین جاذبه‌های فرانسه اس. میدونستین کلیسای این جزیره به عنوان صحنه فیلمبرداری چندین فیلم بوده؟

فرانسه

انعکاس مونت سنت میشل در آب

مونت سنت میشل (Mont Saint-Michel) و سواحل اطراف اون جزو میراث جهانی یونسکو هستن، این جزیره در واقع در انتهای رودخانه کوئنون (Couesnon) واقع شده و جزر و مدهای شدید اقیانوسی باعث می‌شه اطراف اون به صورت مداوم خشک و دوباره پرآب شن.

تنها راه ارتباطی جزیره با خشکی یک پل و جاده است که در انتهای اون به ساحل خاکی می‌رسه و اطراف اون پر از ماسه روان و سنگه که گاهی در شرایط آب  و هوایی بد این جاده هم تحت تاثیر موج‌های دریا بسته می‌شه.

جذر و مد

زیر آب رفتن جاده مونت سنت میشل

کلیسای جزیره به عنوان صحنه فیلمبرداری چندین فیلم بوده و خیلی افراد اون رو دیدن، سبک معماری گوتیک، ارتفاع زیاد برج‌های کلیسا، ابعاد کوچک جزیره و تاریخ جالب اون باعث شده مونت سنت میشل به یک جاذبه توریستی ویژه تبدیل شه.

جذر و مد در نرماندی

راه های ارتباطی قبل از زیر آب رفتن

چه زمانی از سال برای رفتن به مونت سنت میشل مناسب است؟

شلوغ‌ترین زمان بازدید از جزیره فصل تابستانه البته بهتر هست که در این زمان به جزیره تشریف نبرید چون شلوغی اون شما را از لذت کامل گردش باز می‌داره. بهترین زمان فصل‌های بهار و پاییزِ که جمعیت کمترِ و آب و هوا هم چندان بد نیست.

اگر در زمان مناسبی سفر کنید می‌تونید جزر و مد‌های شدید اطراف جزیره رو هم ببنید که به یک‌باره، بخش زیادی از جزیره رو در آب پنهان می‌کنه.

 

جزیره مونت سنت میشل

تپه مونت سنت میشل

مونت سنت میشل از نمای بالای جزیره

جزیره زیبای سنت مونت فرانسه

نرماندی فرانسه

غروب زیبای آفتاب جزیره

جزیره صخره ای زیبا

پرواز پرندگان روی جزیره

جزیره صخره ای

مونت سنت میشل فرانسه

 

این فیلم رو در اینستاگرام فکت استوری ببینید:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *