عروسک تسخیر شده اوکیکو

افسانه های مختلفی درباره ی اوکیکو وجود داره ، اما مشهورترین اون درباره ی یک عروسک سنتی ژاپنی هست. گفته شده عروسک ، توسط روح یک دختر بچه تسخیر شده است.

 

راز داستان عروسک ژاپنی اوکیکو

اوکیو یک عرو سک سنتی ژاپنی بود که در سال ۱۹۱۸ به فروش رسید.

خریدار عروسک یک نوجوان ۱۷ ساله بود که عروسک رو برای خواهر دو ساله خودش خرید. دختربچه عاشق این عروسک شد و اسم خودش رو روی عروسک گذاشت.

یک روز دختربچه در اثر سرماخوردگی و تب زیاد از دنیا رفت و بعد از اون داستانهای ترسناک عروسک شروع شد.

ابتدا قرار شد این عروسک در کنار دختربچه دفن شه اما بعد خوانده دختر این عروسک رو درون جعبه ای قرار دادن .مدتها بعد این خونواده متوجه شدن که موهای عروسک رشد میکنه و بلند میشه.

در ۱۹۳۸ خانواده ی کیوکو تصمیم به رفتن از هوکایدو گرفتن و به این نتیجه رسیدن که برای عروسک بهتر این هست که در جزیره بمونه بنابراین اون رو به راهب های معبد ماننجی سپردن و راز غیر عادی بودنش رو به اونها گفتن. اوکیکو از گذشته در معبد بوده ، و مردم اغلب برای دیدن موهای انسان گونه ی افسانه ای اون به معبد میان تا با چشمان خودشون ببینن اما کسی اجازه ی عکس برداری نداره.

 

 

عروسکی که موهاش بلند میشه

عروسک تسخیر شده اوکیکو

این روزها اوکیکو موهای بلندی داره که تا روی زانوی او رسیده و موهاش هر چند وقت یکبار توسط راهب ها چیده میشه و رسیدگی به یه عروسک تسخیر شده خیلی خطرناکه اما یکی از راهب ها شبی درخواب دید که اوکیکو از اون خواست که به اون رسیدگی کنه و بعد از اون رویا، او شروع به انجام اینکار کرد. هیچکس قادر به توضیح این مسئله که چرا موهای اون رشد میکنه ، نیست.

این عروسک الان در معبد ماننجی ژاپن در جزیره هوکایدوی نگه داری میشه و الهام بخشه رمان ها و فیلم ها و بازی های ترسناک شده.

این داستان رو میتونین از لینک زیر و با صدای مریم بشنوین:

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *