گریندلوالد سوئیس

میدونستین که بلندترین پل عابر پیاده دنیا در گریندلوالد ساخته شده؟

به نظر شما بلند ترین پل عابر پیاده دنیا در چه ارتفاعی از سطح زمین قرار گرفته؟

گریندلوالد بخشی از منطقه اینترلیکن استان برن سوئیس است. این روستا در ارتفاع ۱۰۳۴ متر بالاتر از سطح آبهای آزاد قرار ‏داره‎. ‎‏

این منطقه که به عنوان یکی از زیباترین مناطق سوئیس شناخته می شه، همواره مورد علاقه ی توریست ها و اسکی بازان سراسر دنیاست.

گریندلوالد به دلیل مجاورت با کوه های آلپ، داشتن طبیعتی بی نظیر و بکر، آبشارهای زیبا و طبیعی، تله کابینی فوق ‏العاده هیجان انگیز و لذت بخش، از دلایل انتخاب گردشگران ورودی این منطقه است. ‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏

منطقه ( روستای ) گریندلواد بین چندین کوهستان احاطه شده و به همین دلیل آب و هوای تقریبا سردی داره و در ‏تابستان، خنکه.

این روستا مساحتی در حدود ۱۷۲ کیلومتر مربع داره که ۲۹ درصد اون برای کشاورزیه. در ‏این روستا تقریبا ۳۷۴۰ نفر زندگی می کنن و انواع هتل ها و هاستل ها در اینجا وجود داره.

و بیش از ۸۶ درصد مردم این ‏منطقه به زبان آلمانی صحبت می کنن. ‏

به دلیل طبیعت بکر و منحصر به فرد این منطقه، بسیاری از برنامه های تلویزیونی و مستند مربوط به کوه های آلپ در این روستا ‏فیلمبرداری شده.

همچنین، قسمت هایی از فیلم های جیمز باند، فیلم جنگ ستارگان، و قطب نمای طلایی در این روستا ‏ساخته شده. ‏

گردشگری سوئیس

تله کابین گریندلوالد

تله کابین گریندلوالد و همچنین زیپ لاین این روستا در بین بهترین های ‏دنیا قرار دارن و یکی دیگه از دلایل گردشگران جهت سفر به این منطقه هستن.

این تله کابین که در قلب ‏کوه‌های آلپ قرار گرفته ۶۰۷۱ متر امتداد داشته و از این لحاظ در جایگاه سوم طولانی‌ترین خطوط کابلی جهان قرار ‏می‌گیره.

تله کابین گریندلوالد شما رو تا ارتفاع ۲۳۴۳ متری کوه‌های منلیشن بالا می‌بره، جایی که مسیر و جایگاهی ‏مناسب برای اسکی‌بازان و دوستداران پیاده رویه عاشقان طبیعت هم از بودن در این ناحیه و مشاهده مناظر ‏باشکوه اونن قطعا لذت میبرن.‏

‏ 

تله کابین گریندلوالد

پیاده راه گریندلوالد

تله کابین گریندلوالد

گردشگری در سوئیس

سوئیس گریندلوالد

پیاده راه سوئیس

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *